Rugpjūčio 21-28 dienomis Šiauliuose vyksta kultūros festivalis „Šiaulių naktys“.
„Šios naktys jau dvyliktos ir jos ypatingos – apie mus ir jus, nenustojančius veikti ir kovoti, miesto patriotus. Simboliškai šių metų festivalį pavadinome „Patrioc iki kaulų“, dalį renginių paskyrėme „Kovojančiai sesei“, o programoje sutiksite daugybę dalyvių iš mūsų kovojančios sesės Ukrainos. Paruošėme tikrai daug, kruopščiai atrinktų ir organizuotų, renginių, kad paskutinė vasaros savaitė taptų neįtikėtinai geru bei įkvepiančiu pliūpsniu kultūros, meno ir netikėtumų“, – pristatė savo renginį festivalio organizatorius Remigijus Ruokis.
Nemažas dėmesys festivalyje skiriamas kinui. Kasdien rodomi dokumentiniai, vaidybiniai ir animaciniai filmai.
Rugpjūčio 24-ą 19 val., švenčiant Ukrainos nepriklausomybės dieną „Polifonijos“ didžiojoje kamerinėje koncertų salėje buvo parodyta Ukrainos ir Lietuvos animatorių jungtinė programa vaikams ir jaunimui „ Vargo kipšai. Margučių rytas.“, kurią parengė Tarptautinis animacinių filmų festivalis Tindirindis.
Šioje programoje buvo parodyti trys Ukrainos režisieriaus Stepano Kovalio filmai, vienas iš ciklo „Mano kraštas – Ukraina“, kuriame pasakojama trumpa pasaka apie mažąją didvyrę kazokę Varvarą ir Dnieprą. Antras šio režisieriaus filmas „Vargo kipšai“ apie mažyčius padarėlius, kurie savo šeimininkui atneša tik nelaimes. Trečias filmas pasakoja apie Kalėdinių varpelių giesmę ir piktą diktatorių, kuris bando sugriauti visų mylimą šventę. Lietuvių režisierės J. Leikaitės filmas „Solistė“ apie sraigę, kuri mėgo garsiai dainuoti, o „Margučių rytas“ apie kiaušinių marginimo tradicijas ir labai archajiškus mitus. Lietuvio Z. Šteinio „Dosnumas“ apie begalinę motinos meilę ir atsidavimą savo vaikui. Ukrainietės O. Potiomkinos filmas „Mergina ir Saulė“ pasakoja apie merginą, kuri draugavo su Saule ir sutiko astronomą, o kitas režisierės trumpų mini filmų rinkinys – tai aktualių socialinių temų šmaikščiios ir humoristinės miniatiūros.
Šiaulių kino meno klubo vadovas Viktoras Gundajevas kalbėjo: „Vaikams skirta programa padeda geriau pažinti vienas kito kultūrą. Ukrainiečių ir lietuvių žiūrovai prisiminė savo kinematografo atstovų darbus, bei susipažino kitataučių kūrybą. Programa svarbi ir tuo, kad pritraukia jaunųjų miesto gyventojų dėmesį, bei įtraukia jaunus žmones į kultūrinių procesų patyrimą.“