2024-03-20 10:00 – 2024-03-20 11:00

KINAS PAGAL DONATĄ: filmo "Andrius" peržiūra

Renginio adresas: LKS kino salė, Vasario 16-osios g. 8, LT-01107 Vilnius
Posted by Kino sąjunga
Categories: KINAS PAGAL DONATĄ
Hits: 96

2024 m. balandžio 28 dieną aktoriui Donatui Banioniui būtų sukakę 100 metų. Šiai ypatingai progai paminėti Lietuvos kinematografininkų sąjunga pristatys ryškiausius ir svarbiausius Donato Banionio vaidmenis kine renginių cikle „Kinas pagal Donatą".

03/20 10 val. 

ANDRIUS

Vaidybinis, vaikams, 1980, Lietuva, 01 val. 3 min.

Režisierius Algirdas Araminas

 

Vilniuje be tėvo auga nenustygtančios fantazijos dešimtmetis Andrius. Pavargusi dėl kasdienių rūpesčių mama gali jam skirti nedaug laiko, bet yra dar muzikos mokykla, yra bendrojo lavinimo pamokos, kurių berniukas nemėgsta, nes mokytoja lituanistė ne visada tinkamai įvertina poetinę jo rašinių prasmę. Yra kaimynų senbernaras Pūkelis, kurį dažnai leidžia pavedžioti, o senamiestyje gyvena buvęs geografijos mokytojas Rauplėnas, lankytis pas kurį, džiaugtis jo drugelių kolekcijomis, potraukiu senoviniams skraidymo aparatams Andriui – visada šventė.Muzikos mokykla pakvietė būrelį moksleivių iš Prahos. Vilniečiai „išsidalė“ tuos devynis vaikus, o Andriui „atiteko“ Jana. Nors ir mergaitė, bet šauni: tuoj pradėjo orientuotis lietuviškai, apgynė Andrių, lengvai permesdama per petį ilgšį skriaudėją. O Andrius įsileidžia viešnią į savo svajonių pasaulį, išmoko visada padedančio burtažodžio „bitė ritė baltaragė“. Janos draugiškumo prisiminimai padeda Andriui ir toliau. Net tada, kai į naują miesto rajoną išsikelia Rauplėnas, berniukas nepuola į ašaras, jis padovanoja žilajam draugui savo paties nupieštą peteliškę, kurios taip stigo šiojo kolekcijai.

Filmą pristato kino kritikė Neringa Kažukauskaitė

Vieta: Lietuvos kinematografininkų sąjungos kino salė, Vasario 16-osios g. 8, LT-01107 Vilnius. Durų kodas 25.

Seansas - NEMOKAMAS

 

 

Filmų ciklą organizuoja: Lietuvos kinematografininkų sąjunga

Sąjungos veiklą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba

Filmų ciklą finansuoja: Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija (AVAKA )

Partneriai: Donato Banionio fondas, Lietuvos kino centras,  Ąžuolyno biblioteka, Lietuvos literatūros ir meno archyvas, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, Kinas Panemunė, Skalvijos kino centras, Goethe-Institut, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT), Panevėžio miesto savivaldybė, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičiūtės - Bitės viešoji biblioteka, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos teatro sąjunga, Panevėžio muzikinis teatras, Panevėžio Kino centras „Garsas“, Klaipėdos Kino klubas "8 1/2", Klaipėdos Arlekinas, Jurbarko kultūros centras, Trakų viešoji biblioteka, Jonavos kultūros centras.

 

Naujienas taip pat sekite LKS facebook paskyroje https://www.facebook.com/kinosajunga 

 

Filmo "Andrius" kadrai:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Organizacijos veiklą finansuoja
Kiti partneriai

Please publish modules in offcanvas position.